Nowi Członkowie Stowarzyszenia “Polski Recykling”

Nowi Członkowie Stowarzyszenia “Polski Recykling”

LERGPET z Torunia
https://lergpet.pl/

Firma z wieloletnim doświadczeniem (dawna ElanaPet) w branży technicznej, oferująca szeroki wachlarz usług związanych z budową, a także demontażem różnego typu maszyn i urządzeń oraz tworzeniem konstrukcji stalowych.

Specjalnością firmy LERG-PET Sp. z o.o  – obok usług z zakresu budowy maszyn i konstrukcji stalowych – jest skup tworzyw sztucznych i recykling PET.

Firma produkuje płatek PET, pozyskiwany w procesie recyklingu poużytkowych butelek PET. Wyrób stosowany jest m.in. do produkcji folii PET, taśm poliestrowych PET oraz włókien poliestrowych.

Dzięki tej działalności polegającej na pozyskiwaniu i przetwarzaniu surowca, ze środowiska naturalnego usuwane jest ok. 800 ton butelek miesięcznie a recykling PET obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę.

EKOSERWIS Marcin Łysiak
https://odbieramyodpady.com/

Firma EKOSERWIS z Janikowa prowadzi swoją działalność od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się odbiorem, transportem, recyklingiem i utylizacją odpadów z tworzyw sztucznych.

Usługa, którą świadczy EKOSERWIS polega na odbiorze od klientów wykorzystanych, brudnych i zanieczyszczonych opakowań (w kodzie 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych oraz w kodzie 15 01 10 – Opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone), a po ich przetworzeniu i oczyszczeniu, zawrócenie jako surowiec lub produkt nadający się do ponownego użytku.

Recykling wykonywany metodą R3 i R5,  profesjonalne przedsiębiorstwo odpadowe jak EKOSERWIS, kieruje swoją ofertę przede wszystkim do producentów chemikaliów, farmaceutyków, kosmetyków, jak również do potężnego obecnie sektora produkcji spożywczej i rolniczej.

Firma przez cały ten czas dba o środowisko naturalne poprzez stworzenie możliwości skutecznego zawracania i ponownego wykorzystywania odpadów z tworzyw sztucznych.

RECYKLER Łukasz Tokarz
https://recykler.com.pl/

Firma z Bydgoszczy jako marka Recykler Zero Waste funkcjonuje na rynku od ponad 20 lat w Polsce i na świecie.

Specyfikę działalności firmy stanowi recykling i utylizacja styropianu, recykling zderzaków samochodowych i sprzedaż regranulatu.

Dzięki specjalistycznej wiedzy, utylizacja śmieci w firmie „Recykler” odbywa się w sposób bezpieczny dla środowiska a recykling odpadów jest na najwyższym poziomie.

Polski Recykling

Stowarzyszenie „Polski Recykling” promuje recykling odpadów w Polsce oraz wspiera rozwój krajowej branży recyklingu. Stowarzyszenie zrzesza przedsiębiorstwa zajmujące się recyklingiem odpadów, reprezentując interes branży przed organami państwowymi, instytucjami oraz organizacjami polskimi i zagranicznymi.

Kontakt

ul. Nowy Świat 1 lok. 10
00-496 Warszawa
+48 607 61 66 13
wyślij e-mail
Pon - Pt 08:00 - 16:00