Badamy realny koszt recyklingu w Polsce

Badamy realny koszt recyklingu w Polsce

Zakończyły się konsultacje publiczne przedmiotowego projektu ustawy nowego modelu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W opinii zarządu i przedstawicieli Stowarzyszenia “Polski Recykling”, mimo krytyki zaproponowanych rozwiązań pojawiającej się ze strony producentów opakowań i wprowadzających, prace nad dokumentem nie powinny być przerywane ani wstrzymywane. Prowokowanie sytuacji, aby procedowana ustawa trafiła do kosza, z zamysłem, że będzie pisana od początku, może poskutkować tym, że nie doczekamy się nowego systemu nawet w 2024 r. Należy wykorzystać dostępną ścieżką legislacyjną, by wprowadzić zadowalające dla branży komunalnej zmiany.

Dlatego Stowarzyszenie “Polski Recykling” zdecydowało się na stworzenie raportu o realnych kosztach recyklingu. – Podpisaliśmy umowę z wiodącą, międzynarodową firmą consultingową. Raport będzie opublikowany na przełomie października i listopada 2021 roku. Chciałbym, jako prezes Stowarzyszenia “Polski Recykling”, zaapelować do recyklerów o wypełnienie ankiety przygotowanej przez firmę doradczą. Zebrane dane pozwolą nam skuteczniej odpowiadać na potrzeby branży – mówi Szymon Dziak – Czekan, prezes SPR.

Badanie dostępne jest pod poniższym linkiem:

Polski Recykling

Stowarzyszenie „Polski Recykling” promuje recykling odpadów w Polsce oraz wspiera rozwój krajowej branży recyklingu. Stowarzyszenie zrzesza przedsiębiorstwa zajmujące się recyklingiem odpadów, reprezentując interes branży przed organami państwowymi, instytucjami oraz organizacjami polskimi i zagranicznymi.

Kontakt

ul. Nowy Świat 1 lok. 10
00-496 Warszawa
+48 607 61 66 13
wyślij e-mail
Pon - Pt 08:00 - 16:00